G-ZBPZ4Q2C9J
خوراک قورمه سبری

خوراک قورمه سبری

0ریال
کد محصول: rs-cs-003
وضعیت انبار: در انبار

مشخصات کوتاه محصول

قورمه سبزی برای ایرانی‌ها یک خوراک ملّی محسوب می‌شود و در همه نقاط ایران از آن استفاده می‌کنند. این خوراک قدمتی بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال دارد،ترکیبات سبزی در این خورشت هم بنا بر هر منطقه متف...

قورمه سبزی برای ایرانی‌ها یک خوراک ملّی محسوب می‌شود و در همه نقاط ایران از آن استفاده می‌کنند. این خوراک قدمتی بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال دارد،ترکیبات سبزی در این خورشت هم بنا بر هر منطقه متفاوت است، هرچند که نوع سبزیهای بکار رفته و قدمت این خوراک در کنار حضور برنج در این خوراک نشان می‌دهد که خاستگاه اصلی این خورشت در مناطق شمالی کشور به خصوص گیلان باشد.

اولین روز شنبه از ماه آذر را روز جهانی قورمه‌سبزی نامیده‌اند. این روز تقریباً سه روز پس از روز شکرگزاری در غرب است.

این خورشت با سبزی قرمه (دربرگیرندهٔ: تره، جعفری، شنبلیله و گشنیز، اسفناج یا برگ چغندر - زمستان که فصل اسفناج است از اسفناج و هنگامی که برگ چغندر فراهم است، برگ چغندر بکار می‌رود)، لوبیا (قرمز یا چیتی یا چشم بلبلی)، پیاز قرمز و گوشت قرمز پخته می‌شود. مزّهٔ این خورشت باید کمی ترش باشد، از این رو، به آن کمی لیمو عمانی خشک یا آب لیموی تازه می‌افزایند که پوست لیمو عمانی، اندکی مزهٔ تلخ خوشایندی به خورش می‌دهد. برای جا افتادن قرمه سبزی زمان زیادی نیاز است.

این خورشت چنانچه برای ۴ نفر پخته شود نزدیک ۱۵۵۰ کیلو کالری انرژی دارد.

رستوران مجتمع خدمات رفاهی بین راهی سحر با سرو این غذای اصیل امیدوار است شما را لحظاتی از هیاهوی سفر به سمت خاطزات کوچه پس‌کوچه‌های کاهگلی و درشکه و کوچه‌باغ‌های قدیمی صدای تار درویش خان و شعر کلاسیک منظوم سوق دهد .

 آرامشی خاطره انگیز در رستوران مجتمع سحر.

نظر بدهید

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر بدهید